15. – 16. 6. 2019
Renault – Kilpi INLINE24
MENUMENU

PRŮBĚŽNÉ ZPRAVODAJSTVÍ – INLINE 2016


Mistři ČR v inline maratonu dvojic: Labuz Martin a Švrček Rostislav – 133 okruhů – 598,5 km

Mistři ČR v inline maratonu čtveřic: Pospíšilík Vojtěch, Engl Jiří, Hladík Vladimír, Trnavský Lukáš – 139 okruhů – 625,5 km

Nejrychlejší hobby tým:  dvojice Pitron Petr a Mutl Ivo – 116 okruhů – 522 km

Nejrychlejší hobby tým:  čtveřice Horváth Ondřej, Svoboda Martin, Vančo-Minařík Radim, Heczko Marek – 131 okruhů – 589,5 km

Největší počet okruhů: Matěj Hloušek – 79 okruhů (355,5 km), Nikola Šimonidesová – 66 okruhů (297 km)

Nejrychleji zajeté kolo: Vojtěch Pospíšilík – 7:47 min., Erika Pavelková – 8:31 min.

 

Další výsledky https://www.inline24.cz/inline24/vysledky-2016/

neděle | 08:45

ZÁVOD BYL UKONČEN!!!
Silná bouřka rozhodla o předčasném ukončení závodu. Všichni účastníci, kteří byli na trati, dokončili okruh a ten se jim započítal do výsledků.

neděle | 08:45

ZÁVOD UKONČILY ZATÍM ČTYŘI TÝMY
Tři hodiny před koncem závodu odstoupily pouze čtyři týmy; dva dvoučlenné a dva čtyřčlenné. Vzhledem k včerejším vedrům se dalo očekávat, že „odpadlíků“ bude více. Závod byl již dvakrát přerušen kvůli počasí, naposledy v noci patnáct minut před čtvrtou hodinou ranní; znovu se rozjel zhruba po čtyřiceti minutách. Pořadatelé museli znovu vyjet do terénu a vyčistit trasu od napadaných větví.

neděle | 07:45

Na snídani jdou na dračku párky a buchty.
Závod je v plném proudu. Závodníci doplňují energii, na snídani si dávají hlavně párky, ale taky jablkový závin nebo borůvkový koláč. Počasí je ideální. Teploty se pohybují kolem 21 st. C, svítí sluníčko a pofukuje mírný větřík. Snad to vydrží do konce závodu a do dekorování vítězů, které začne ve 13 hodin.

neděle | 00:05

PŮLNOČNÍ ZÁVOD
Tma a jízda za svitu čelovek dává závodu další rozměr. V areálu depa je už výrazně klidněji. Některé týmy volí pro noc taktiku delších intervalů výměn, jiné však nekompromisně drží ostré tempo a střídají se po každém okruhu!

sobota | 23:15

NA TRASE MIZÍ ROZMÍSTĚNÉ BLIKAČKY
Spolu s vyhlášením povinné noční výbavy rozmístili pořadatelé na trase kolem přehrady Olešná 10 blikaček. Závodníky upozorňují na nebezpečná místa. Při pravidelných kontrolách však pořadatelé zjistili, že lapkové nikdy nespí a blikačky mizí. Bezpečnost závodníků je ale na prvním místě, proto „červená světýlka“ postupně doplňujeme.

sobota | 21:15

Závodníci si teď užívají krásný podvečer s konečně příjemnou teplotou vzduchu.

sobota | 19:00

PŘEŽILI JSME KRÁTKOU BOUŘKU SE SILNÝM VĚTREM
Krátce po půl sedmé nás zastihla silná bouřka. Díky závodníkům, kteří pořadatelům pomáhali držet stany, se podařilo uchránit celé depo a zázemí závodu. Na konstrukcích stanů viseli všichni, kdo byli poblíž. Za to velké DÍKY. Pořadatelé nyní kontrolují trasu. Odklízejí popadané větve a spadané listí. Je třeba počítat s tím, že trať už nebude dokonale vyčištěná a bude kluzká. Nicméně, pořadatelé dělají vše pro to, aby závodníci mohli co nejdříve opět vyrazit na trasu.

sobota | 15:45

NA OBČERSTVOVAČCE NEJVÍCE FIČÍ MELOUNY
V parném dnu jdou nejvíce na dračku melouny. Pořadatelé jich pro závodníky koupili téměř tunu. Další půl tuny zahrnují jablka, banány a pomeranče. K zakousnutí jsou i tatranky a müsli. Pitný režim je taky důležitý, k dispozici je čistá voda a Nutrend unisport. A nechybí tu ani sůl, která je nad zlato :-D, někteří závodníci ji doplňují do těla tak, že si do ní namáčejí melouny nebo banány…

sobota | 15:25

LETOS ASI NEPADNOU TRAŤOVÉ REKORDY
Trasa je skvěle upravená, ale je taky větrnější než bývala. Důvodem je vykácení lesíku, který ještě loni kryl závodníky před větrem. Letos z důvodu příprav odtěžení bahna z přehrady Olešná byly náletové dřeviny vykáceny. Plocha se tak otevřela a je větrnější. Závodníky jednak zpomaluje, ale taky jim ubírá síly. Výhodou je najít si na trati podobně zdatného závodníka, zapojit se do háku a v dalším úseku se v háku vystřídat. Šetří se tak síly a nabírá rychlost.

sobota | 14:45

ŠIKANA PLNÍ SVŮJ ÚČEL
Šikana je letos cíleně prodloužena a nahuštěna. Má tucet zatáček. Důvodem je zpomalit závodníky při vjezdu do předávací zóny. Asi dvě hodiny si zvykali na „zpomalovací retardér“; při rychlém vjetí do šikany třetí – čtvrtý balík každého ztrestal, došlo i na pár pádů. Teď už se šikana závodníkům vryla pod kůži a do předávací zóny vjíždějí v odpovídající rychlosti…šikana tak plní svůj účel.

sobota | 14:15

PRVNÍ OCHUTNÁVKA FOTEK HONZY SMEKALA

sobota | 13:15

ZDRAVOTNÍCI OŠETŘUJÍ PŘEVÁŽNĚ ODŘENINY
Zdravotníci ošetřili zhruba dvě desítky závodníků. Jednalo se převážně o odřeniny po pádech, ale už i puchýře a otlaky, které se v horkém počasí tvoří rychleji než obvykle. V lednici se chladí fyziologické roztoky pro použití v případě dehydratace, léky na střevní potíže a taky pro případ alergických reakcí. Zdravotníci pravidelně kontrolují stav závodníků, pokud by u některého z nich zpozorovali příznaky dehydratace a vyčerpání, doporučí mu odpočinek.

sobota | 13:00

EMOS AQUA STAN
Pořadatelé reagují na tropická vedra a zřídili improvizovaně EMOS AQUA STAN. Umístili ho hned vedle servisního stánku Jump Sportu Powerslide, na straně depa. Zchladit si nejen hlavy mohou závodníci pod dvěma sprchami. Hlavu si chladí i členové pořadatelského týmu 😀
Teplota se nyní pohybuje kolem 33°C.

sobota | 12:05

ZDVOJNÁSOBILI JSME MĚŘENÍ, ZDVOJUJEME I SERVIS BRUSLÍ
V letošním roce, stejně jako loni, mohou závodníci využít pro servis bruslí stánek JUMP SPORTu. Vyměnit ložiska, kolečka nebo je jen promazat je možné také ve stánku JAPA SPORT.

sobota | 11:15

ZÁVOD ODSTARTOVAL
O půl jedenácté vyjela na trasu kolem Olešné jízda králů za doprovodu písničky z filmu Noc na Karlštejně Jede král. V čele zkušební jízdy závodníků byl ředitel závodu Libor Uher a jízdy se zúčastnil také senátor Petr Gawlas, který je místopředsedou výboru pro sport.
Úderem jedenácté hodiny odstartoval pátý ročník závodu Inline24, extrémního 24hodin inline maratonu. Vzhledem k vysokým teplotám bude letošní ročník určitě fyzicky extrémně náročný. Do závodu se akreditovalo 442 závodníků.

sobota | 9:15

Trasa je připravená, závodníci se akreditují. Pořadatelé procházejí trasu a provádí poslední úpravy. Šikana je připravena, bannery visí, dětské hřiště je od trasy z bezpečnostních důvodů oddělena vymezovací sítí. Akreditace do závodu taky běží v pohodě.