9. – 10. 7. 2022
INLINE12
MENUMENU

Zveme vás na INLINE 12hod Nightslide i dětské Okolečko v rámci FM SPORTFEST 2022!


Přátelé sportovci. 

Dobrá zpráva! Máme dva měsíce do startu dalšího ročníku multisportovního festivalu FMSPORTFEST v okolí vodní nádrže Olešná. 

Termín letošního ročníku jsme stanovili na druhý víkend v červenci, konkrétně na 9. a 10. 7. 2022

Na co už můžete trénovat?

Jak už se stalo tradicí, první disciplínu odstartují v sobotu časně ráno triatlonisté.

Do ještě setmělé vodní hladiny přehrady Olešná se “zanoří” ve 4:00 hod. ráno samotný Velký Grizzlyman s úctyhodnými proporcemi – 3,8 km plavání, 185 km jízdy na kole a 42 km běhu. Jen o dvě hodiny později odstartuje poloviční Grizzly!

V sobotu 9:00 hod. odstartují populární dětské disciplíny Kodiáčka a dopolední triatlonový blok uzavře startem v 10:30 hod. Pandaman! (0,5-15-5km). 

Podvečerní a večerní blok spustí v 19:30 hod. dětské a dospělácké koloběžky a hlavní noční extrémní 12 hodinovka NightSlide In-line pak odstartuje ve 21:00 hod.  Multisportovní festival v neděli dopoledne v 9:00 hodin uzavře dětský in-line závod Okolečko.

Snaha vrátit se k tradiční a oblíbené in-line 24 hodinovce narazila na své pořadatelské i bezpečnostní limity. Návštěvnost všech areálů a vytížení cyklostezky okolo přehrady Olešná nabrala za poslední roky na síle a z našeho pořadatelského hlediska je přes víkend nemožné zajistit základní bezpečnost závodníků a  oddělit je od ostatních návštěvníků a rekreantů v okolí přehrady.  Rezervace cyklostezky pouze pro bruslařský závod není možná, proto závodíme pouze ve večerních a nočních hodinách, kdy je pohyb na trase minimální.

Proto si pojďme pravděpodobně poslední in-line maraton na Olešné jaksepatří užít. 

Uvidíme za dva měsíce na startu, a ať už zvolíte jakoukoli disciplínu, přeji všem hodně zdraví a síly v přípravě. 

S pozdravem za organizační tým SPORTFESTU

Libor