Termín závodu: 24. – 25. 6. 2017

Začátek registrace: 1. 3. 2017

Aktuality z místa závodu


Mistři ČR v inline maratonu dvojic: Labuz Martin a Švrček Rostislav – 133 okruhů – 598,5 km

Mistři ČR v inline maratonu čtveřic: Pospíšilík Vojtěch, Engl Jiří, Hladík Vladimír, Trnavský Lukáš – 139 okruhů – 625,5 km

Nejrychlejší hobby tým:  dvojice Pitron Petr a Mutl Ivo – 116 okruhů – 522 km

Nejrychlejší hobby tým:  čtveřice Horváth Ondřej, Svoboda Martin, Vančo-Minařík Radim, Heczko Marek – 131 okruhů – 589,5 km

Největší počet okruhů: Matěj Hloušek – 79 okruhů (355,5 km), Nikola Šimonidesová – 66 okruhů (297 km)

Nejrychleji zajeté kolo: Vojtěch Pospíšilík – 7:47 min., Erika Pavelková – 8:31 min.

 

Další výsledky http://www.inline24.cz/inline24/vysledkova-listina/

neděle | 08:45

ZÁVOD BYL UKONČEN!!!
Silná bouřka rozhodla o předčasném ukončení závodu. Všichni účastníci, kteří byli na trati, dokončili okruh a ten se jim započítal do výsledků.

neděle | 08:45

ZÁVOD UKONČILY ZATÍM ČTYŘI TÝMY
Tři hodiny před koncem závodu odstoupily pouze čtyři týmy; dva dvoučlenné a dva čtyřčlenné. Vzhledem k včerejším vedrům se dalo očekávat, že „odpadlíků“ bude více. Závod byl již dvakrát přerušen kvůli počasí, naposledy v noci patnáct minut před čtvrtou hodinou ranní; znovu se rozjel zhruba po čtyřiceti minutách. Pořadatelé museli znovu vyjet do terénu a vyčistit trasu od napadaných větví.

neděle | 07:45

Na snídani jdou na dračku párky a buchty.
Závod je v plném proudu. Závodníci doplňují energii, na snídani si dávají hlavně párky, ale taky jablkový závin nebo borůvkový koláč. Počasí je ideální. Teploty se pohybují kolem 21 st. C, svítí sluníčko a pofukuje mírný větřík. Snad to vydrží do konce závodu a do dekorování vítězů, které začne ve 13 hodin.

neděle | 00:05

PŮLNOČNÍ ZÁVOD
Tma a jízda za svitu čelovek dává závodu další rozměr. V areálu depa je už výrazně klidněji. Některé týmy volí pro noc taktiku delších intervalů výměn, jiné však nekompromisně drží ostré tempo a střídají se po každém okruhu!

sobota | 23:15

NA TRASE MIZÍ ROZMÍSTĚNÉ BLIKAČKY
Spolu s vyhlášením povinné noční výbavy rozmístili pořadatelé na trase kolem přehrady Olešná 10 blikaček. Závodníky upozorňují na nebezpečná místa. Při pravidelných kontrolách však pořadatelé zjistili, že lapkové nikdy nespí a blikačky mizí. Bezpečnost závodníků je ale na prvním místě, proto „červená světýlka“ postupně doplňujeme.

sobota | 21:15

Závodníci si teď užívají krásný podvečer s konečně příjemnou teplotou vzduchu.

sobota | 19:00

PŘEŽILI JSME KRÁTKOU BOUŘKU SE SILNÝM VĚTREM
Krátce po půl sedmé nás zastihla silná bouřka. Díky závodníkům, kteří pořadatelům pomáhali držet stany, se podařilo uchránit celé depo a zázemí závodu. Na konstrukcích stanů viseli všichni, kdo byli poblíž. Za to velké DÍKY. Pořadatelé nyní kontrolují trasu. Odklízejí popadané větve a spadané listí. Je třeba počítat s tím, že trať už nebude dokonale vyčištěná a bude kluzká. Nicméně, pořadatelé dělají vše pro to, aby závodníci mohli co nejdříve opět vyrazit na trasu.

sobota | 15:45

NA OBČERSTVOVAČCE NEJVÍCE FIČÍ MELOUNY
V parném dnu jdou nejvíce na dračku melouny. Pořadatelé jich pro závodníky koupili téměř tunu. Další půl tuny zahrnují jablka, banány a pomeranče. K zakousnutí jsou i tatranky a müsli. Pitný režim je taky důležitý, k dispozici je čistá voda a Nutrend unisport. A nechybí tu ani sůl, která je nad zlato :-D, někteří závodníci ji doplňují do těla tak, že si do ní namáčejí melouny nebo banány…

sobota | 15:25

LETOS ASI NEPADNOU TRAŤOVÉ REKORDY
Trasa je skvěle upravená, ale je taky větrnější než bývala. Důvodem je vykácení lesíku, který ještě loni kryl závodníky před větrem. Letos z důvodu příprav odtěžení bahna z přehrady Olešná byly náletové dřeviny vykáceny. Plocha se tak otevřela a je větrnější. Závodníky jednak zpomaluje, ale taky jim ubírá síly. Výhodou je najít si na trati podobně zdatného závodníka, zapojit se do háku a v dalším úseku se v háku vystřídat. Šetří se tak síly a nabírá rychlost.

sobota | 14:45

ŠIKANA PLNÍ SVŮJ ÚČEL
Šikana je letos cíleně prodloužena a nahuštěna. Má tucet zatáček. Důvodem je zpomalit závodníky při vjezdu do předávací zóny. Asi dvě hodiny si zvykali na „zpomalovací retardér“; při rychlém vjetí do šikany třetí – čtvrtý balík každého ztrestal, došlo i na pár pádů. Teď už se šikana závodníkům vryla pod kůži a do předávací zóny vjíždějí v odpovídající rychlosti…šikana tak plní svůj účel.

sobota | 14:15

PRVNÍ OCHUTNÁVKA FOTEK HONZY SMEKALA

sobota | 13:15

ZDRAVOTNÍCI OŠETŘUJÍ PŘEVÁŽNĚ ODŘENINY
Zdravotníci ošetřili zhruba dvě desítky závodníků. Jednalo se převážně o odřeniny po pádech, ale už i puchýře a otlaky, které se v horkém počasí tvoří rychleji než obvykle. V lednici se chladí fyziologické roztoky pro použití v případě dehydratace, léky na střevní potíže a taky pro případ alergických reakcí. Zdravotníci pravidelně kontrolují stav závodníků, pokud by u některého z nich zpozorovali příznaky dehydratace a vyčerpání, doporučí mu odpočinek.

sobota | 13:00

EMOS AQUA STAN
Pořadatelé reagují na tropická vedra a zřídili improvizovaně EMOS AQUA STAN. Umístili ho hned vedle servisního stánku Jump Sportu Powerslide, na straně depa. Zchladit si nejen hlavy mohou závodníci pod dvěma sprchami. Hlavu si chladí i členové pořadatelského týmu 😀
Teplota se nyní pohybuje kolem 33°C.

sobota | 12:05

ZDVOJNÁSOBILI JSME MĚŘENÍ, ZDVOJUJEME I SERVIS BRUSLÍ
V letošním roce, stejně jako loni, mohou závodníci využít pro servis bruslí stánek JUMP SPORTu. Vyměnit ložiska, kolečka nebo je jen promazat je možné také ve stánku JAPA SPORT.

sobota | 11:15

ZÁVOD ODSTARTOVAL
O půl jedenácté vyjela na trasu kolem Olešné jízda králů za doprovodu písničky z filmu Noc na Karlštejně Jede král. V čele zkušební jízdy závodníků byl ředitel závodu Libor Uher a jízdy se zúčastnil také senátor Petr Gawlas, který je místopředsedou výboru pro sport.
Úderem jedenácté hodiny odstartoval pátý ročník závodu Inline24, extrémního 24hodin inline maratonu. Vzhledem k vysokým teplotám bude letošní ročník určitě fyzicky extrémně náročný. Do závodu se akreditovalo 442 závodníků.

sobota | 9:15

Trasa je připravená, závodníci se akreditují. Pořadatelé procházejí trasu a provádí poslední úpravy. Šikana je připravena, bannery visí, dětské hřiště je od trasy z bezpečnostních důvodů oddělena vymezovací sítí. Akreditace do závodu taky běží v pohodě.Spolupráce s novým projektem Mixiew!


Pro letošní ročník se nám podařilo domluvit spolupráci s novým projektem Mixiew – Video pro každého závodníka, který Vám vyrobí videoselfie na míru! Stačí si appku stáhnout a zaregistrovat se. Více najdete na www.mixiew.comZÁKLADNÍ PŘEDSTARTOVNÍ INFORMACE


UBYTOVÁNÍ

STANY – závodníci mají v rámci startovného zajištěno ZDARMA ubytování v autokempu Olešná – místo pro stany (tj. od stezky k vodě), a to od pátku 24. 6. od 14:00 hod. do neděle 26. 6. do 18:00 hod.

KARAVANY – plocha pro karavany (tj. od stezky k hlavní příjezdové cestě) je přístupná neomezeně a je zpoplatněna (hradí si závodníci sami na recepci kempu), viz platný ceník na www.autokempolesna.cz

SOCIÁLNÍ ZAŘÍZENÍ

Autokemp Olešná – sprchy na mince 5 Kč/1 minuta

Pod aquaparkem – 09:00 – 19:00 hod

Restaurace U Toma – pouze toalety

PARKOVÁNÍ

Všichni účastníci závodu in-line 24 mají parkování ZDARMA na parkovištích 1 (nad recepcí), parkovišti 2 (nad aquaparkem) a parkovišti 3 (záchytné parkoviště u hráze – NENÍ POVINNOST MÍT PARKOVACÍ KARTU); viz mapka na webu.

AKREDITACE/ZMĚNY V REGISTRACI A VÝDEJ STARTOVNÍCH ČÍSEL

V sobotu 25. 6. od 7:00 hod. do 10:00 hod. v pořadatelském stanu (u nadchodu, poblíž restaurace U Toma)

START

V 10:30 hod. odstartuje slavnostní JÍZDA KRÁLŮ – není povinná, ale lze si projet společně celý okruh, zapojit se může i doprovod (brusle, kola, koloběžky,…)

V 11:00 hod. OSTRÝ START ZÁVODU – závodníci před startem shromáždí brusle na jedné straně trasy, po odstartování nazouvají a upínají brusle a vyjíždějí na trasu postupně (důvodem je zabránit „utvoření špuntu“ v místě startu a docílit plynulého rozložení startovního pole).

OBČERSTVOVAČKA

Otevřena od soboty od 11:30 hod. non-stop po celou dobu závodu (vedle pořadatelského stanu).

Vstup pouze pro závodníky s ID páskou na ruce. Není dovoleno vynášet jídlo z občerstvovačky.

GASTROZÓNA

Nabídka teplých jídel a nápojů od 12:00 hod.; přístupná všem závodníkům i návštěvníkům přehrady Olešná.

POVINNÁ VÝBAVA ZÁVODNÍKA

Denní – pouze přilba

Noční – funkční čelovka a cykloblikačka červené barvy – od 20:30 hod.

Doporučená – chrániče kloubů, rukavice a brýle

IDENTIFIKACE ZÁVODNÍKA A MĚŘENÍ ZÁVODU

Každý závodník má na sobě dva identifikátory – jeden je na pravé noze nad kotníkem, druhý je součástí startovního čísla.

UMÍSTĚNÍ STARTOVNÍHO ČÍSLA

Startovní číslo je opatřeno gumičkou, přetáhnout přes hlavu do pasu tak, aby bylo viditelně umístěno na zadnici 😀 (obsahuje čip pro měření závodu)

PŘEDÁVKA ŠTAFETY

Předávací zóna je vyznačena oblouky EMOS a NUTREND (cca 200 m).

Předávací zóna je snímaná kamerovým systémem se záznamem. Předávání štafety probíhá na pravé straně ve směru jízdy (vnitřní strana okruhu, blíž k vodě). Závodníci, kteří čekají na předávku, musí stát na vnitřní straně okruhu (blíž k vodě). Při předání štafety musí dojít k fyzickému kontaktu – dotykem, postrčením apod.

Na řádné předání štafety budou pořadatelé dohlížet, nedodržení pravidel bude penalizováno.

Po předání štafety se závodník vrací po vnitřní straně okruhu (blíž k vodě).

Vnější strana okruhu (blíž k recepci) slouží pro rychlé projíždění závodníků, kteří zrovna nestřídají a předávací zónou projíždějí.

STARŠÍ PŘÍSPĚVKY