15. – 16. 6. 2019
Renault – Kilpi INLINE24
MENUMENU

PRŮBĚŽNÉ ZPRAVODAJSTVÍ 2017


neděle 13:00

Sporten exhibiční závod na kolečkových lyžích vyhrál sdruženář a olympionik Tomáš Portyk. Každou minutou začne slavnostní vyhlášení vítězů a letošní ročník bude uzavřen.

neděle 12:00

Chladivá vzpomínka na noc…

neděle 11:00

Máme tady konec závodu! Závodníci mají nyní půlhodiny na případné podání protestu u hlavní rozhodčí  k neoficiální výsledkové listině. Za malý okamžik nám také začne Sporten Exhibice a svůj první set rozehrála palkovická kapela Sagar. Slavnostní vyhlášení výsledků proběhne v 13:00.

neděle 08:00

Nezapomeňte na to, že po skončení závodu (konkrétně pak v 11:30) proběhne na stejné trase SPORTEN EXHIBIČNÍ ZÁVOD na kolečkových lyžích. Startovat budou členové širších reprezentačních výběrů běžců na lyžích a sdruženářů. Na trať se vydají také olympionici Tomáš Portyk a Dušan Kožíšek. Délka trasy je stanovena na 3 okruhy.

neděle 07:00

Do konce závodu zbývají poslední 4 hodiny! Aktuální předpověď počasí na dnešní den predikuje opět krásný slunečný den s maximálními teplotami kolem 28°C.

neděle 06:30

Celý areál se poklidně probouzí pod paprsky ranního slunce? Ne! … takhle to nefunguje. Závodníci jsou stále na trati, mají za sebou noc a připravují se na finiš v podobě několika hodin bruslení. Na každém je znát, že žádná pauza nebyla, jsme přeci na extrémním závodě Inline 24. Jelo se přes včerejší den, jelo se přes noc a pojede se i celé dopoledne. Závodníci za sebou mají celkem 10 733 okruhů a za necelých 20 hodin stihli ujet přes 48 000 km.

sobota 23:00

Závod se nám přehoupl do druhé poloviny! Závodníci už jsou dost unavení, ovšem některé dvojice i kvarteta vypadají stále plné sil. Svůj vlastní závod si jedou také naši moderátoři Marián s Ondrou, kteří centrum akce neúnavně zásobují informacemi a muzikou.

sobota 21:15

Blíží se noc a nás čeká příjemné ochlazení. Podle ohlasu závodníků se stav trasy zlepšuje. „Chladnější počasí okruhu rozhodně svědčí, spoje mezi jednotlivými kusy asfaltu začínají tuhnout a jede se mnohem pohodlněji“ upřesňuje jeden z nich.

Letos,  oproti minulému ročníku, jsou zatáčky označeny reflexními páskami. Organizátoři dále doporučují k předání štafety používat led televizor, který snímá příjezd ke slalomu, a čekající závodník tak získává přehled o blížícím se parťákovi.

sobota 21:00

Připomínáme závodníkům POVINNOST POUŽITÍ NOČNÍ VÝBAVY (čelovka, cyklo-blikačka červené barvy) začíná od 20:30 hodin včetně. Pořadatel si vyhrazuje právo vyhlásit tuto povinnost i dříve. Pokud bude závodník těsně před tímto limitem nebo vyhlášením uvedené povinnosti na trati, musí při vjezdu do depa závodu zastavit, vybavit se noční povinnou výbavou a teprve poté může pokračovat v závodě.

ZÁVODNÍK PO VYHLÁŠENÍ POVINNÉ NOČNÍ VÝBAVY NESMÍ VYJET DO DALŠÍHO KOLA BEZ NASAZENÉ A ZAPNUTÉ ČELOVKY A CYKLO-BLIKAČKY. V opačném případě se vystavuje penalizaci či diskvalifikaci.

 

sobota 20:00

Na trati i v centru závodu se pohybují dva oficiální fotografové jejichž snímky Vám postupně nahráváme na stránku www.inline24.cz/inline24/fotogalerie-2017 a také na Facebookovou stránku závodu.

sobota 19:00

Minulý ročník našeho inlinového závodu bruslaře zastihla velká bouřka, předpokládalo se, že bude dost pádů díky namoklé trati… nestalo se tak. Letos nám na trať od rána svítí sluníčko a paradoxně již od prvních kol museli zdravotníci řešit vysoký počet odřenin a dokonce i pár zlomenin. Hezké počasí asi nabádá k vyšší rychlosti a riskantnější jízdě.

Závoďte, dejte do toho vše, ale pamatujte na své zdraví. Když už se nehodě nedá vyhnout a přijde zranění, tak neváhejte využít zdravotnického stanu v areálu závodu.

sobota 17:45

Jak to vypadá na trati?

Bruslaři z týmu SZUKAJACZY FORMU NA ASFALTU si myslí, že nejtěžší úsek je v polovině trasy, kdy se trať, dle jejich slov, otevře a narovná. „Ten protivítr je tam opravdu nepříjemný“, říká kapitán čtyřčlenné party. Členové tohoto týmu se také shodli, že hodně sil ubírají místa kde je asfalt slepený. „Díky horku se spoje roztékají a brusle se v nich prakticky zastaví“ doplnil jeden z odpočívajících borců.

Na stejný problém upozornil i závodící organizátor celé akce Libor Uher. Posteskl si také, že trať není po nedávném vytěžování přehrady správně připravena. „Myslím, že okruh kolem přehrady je jeden z nejlepších v republice, je zasazená v krásném prostředí, má spoustu zajímavých úseků, krásné zatáčky i rovinky, stoupání i rychlé klesání. O to více mě mrzí, že asfalt, zvláště pak mezi rybárnou a hrází, není dobře opraven. Tímto bych se chtěl všem závodníkům omluvit.

Co si o stavu stezky po opravách myslíte vy? Napište nám do komentáře na Facebooku svůj názor.

sobota 17:15

Nad přehradou Olešná sice začal pofukovat lehký vítr, ale teplota se stále drží u 30° C. O to důležitější je pro závodníky možnost schlazení a občerstvení. Právě k tomuto účelu slouží organizátory připravené stany. Jeden nabízí sprchy s ledovou vodou, druhý pak lahodné pochutiny k dobití energie a povzbuzení závodního ducha. Na odbyt jdou nejvíce kousky melounu, banánu a pomeranče.

sobota 15:50

V 15:50 má doposud nejrychlejší tým tohoto závodu (TEMPISH Heartbeat Inline) najeto 35 okruhů. Ve dvojicích je zatím nejlepším výsledkem 32 kol v podání páru Adidas-STS Palkovice Brod. Poprvé máme také kategorii jednotlivců a tady si nejlépe vede Ivo Mutl, který přehradu objel už 25x.

Kompletní výsledky najdete na stránce www.inline24.cz/inline24/vysledkova-listina

sobota 15:45

Máme za sebou téměř čtyři hodiny závodu a účastníci jsou zatím stále plní sil. Všichni se však těší na pozdější hodiny, kdy se zmírní sluneční svit a klesne teplota. Na Olešné máme bezvětří s 27°C a velmi oblíbeným místem je stan se sprchami studené vody, kde si účastníci po dojetí kola chladí svá těla.

sobota 15:00

Pár fotek ze sobotního poledne, těsně po startu závodu.

sobota 13:30

Pokud nejste na místě u přehrady Olešná, můžete si spustit naše video streamy.

Kamera 1: https://www.youtube.com/watch?v=i1W6juFUfAE

Kamera 2: https://www.youtube.com/watch?v=0otOJrfyt9E

sobota 11:30

Letošní závod Inline 24 má opět několik novinek. Jednou z nich je dětský závod Okolečko, jehož účastníci už mají závod za sebou. Vyhlášení proběhne v 11:30. Výsledky dětských závodů Vám sdělíme za malý okamžik. Další novinkou a zajímavostí jsou PRIM přesýpací hodiny. Zhruba metr a půl vysoká dřevěná konstrukce drží dva spojené barely. Písek v nich začal ve 11:00 svým přesýpáním odpočítávat 24 hodin. Poslední zrnko písku by tedy mělo protéci hodinami zítra dopoledne a ukončit tak celý závod. Hodiny, doplněné i o světelné efekty jsou krásným detailem inlinového klání.

sobota 11:00

Máme odstartováno! Po krátké zdravici náměstka primátora Frýdku-Místku Karla Deutschera se závodníci vydali vstříc čtyřiadvacetihodinové dřině.

sobota 9:45

Zprovoznili jsme pro Vás první online kameru! Pokud se nemůžete na Olešnou osobně dostavit, užijte si atmosféru závodu alespoň prostřednictvím videostreamu. Během dne ještě přidáme kamery z dalších míst na trati. Přenos najdete na této adrese: https://www.youtube.com/watch?v=7XMwZk6aMec

sobota 9:30

Nejmenší děti už mají svůj závod za sebou. Nyní odstartoval závod těch nejstarších, které už zvládnou celý 4,5 km dlouhý okruh.

sobota 9:00

Prohlédněte si první fotky ze sobotního rána!

sobota 8:45

Start letošního ročníku extrémního závodu Inline 24 se pomalu, možná spíše rychle, blíží. Často se veškerá pozornost obrací k závodníkům, ale zajímavé také je, jak pracují lidé v zákulisí. Organizační tým a parta dobrovolníků jede svůj vlastní extrémní závod. Nemají vidinu stupňů vítězů ani potlesku přihlížejících a stejně jedou více než 24 hodin v kuse na plné obrátky.

sobota 8:30

Předpověď počasí pro letošní ročník je velmi příznivá! Očekáváme jasný slunný víkend s teplotami mezi 25 až 28°C, které v noci klesnou k příjemným 15°C. Všichni si přejeme, aby se neopakovaly loňské bouřky, a závod tak nemusel ani na minutu přerušen.

sobota 8:00

Už hodinu je otevřené Akreditační centrum, kde si první závodníci vyzvedávají své startovní čísla a čipy! Připomínáme, že start hlavního závodu je v 11:00. Už po deváté hodině však vypuknou dětský závod Olešnické Okolečko.