Frýdek-Místek       
21.6.-22.6.2014 - Termín závodu
MISTROVSTVÍ ČR V EXTRÉMNÍM 24 HODIN INLINE MARATONU - 24 HODINOVÝ VYTRVALOSTNÍ ZÁVOD PRO ŠIROKOU VEŘEJNOST

PERLIČKY ZÁVODU ADIDAS 24 HODIN KOLEM OLEŠNÉ

 

Závodníci eXtrémního závodu na in-line bruslích „adidas 24 hodin kolem Olešné“ najeli celkem 19 437 okruhů, a to je 87.502,5 km. V porovnání s minulým ročníkem najeli o 645 kol více a o 2.938,5 km. (V roce 2013 to bylo 18 792 okruhů, a to je 84 564 km). 

V závodu bylo registrováno 697 závodníků, což je v porovnání s loňským rokem o více než sto a v porovnání s prvním ročníkem o téměř pět set závodníků více. Do závodu nakonec nastoupilo, tedy v místě závodu se akreditovalo, 652 závodníků.

O titul Mistrovství ČR v in-line maratonu dvojic bojovalo 31 týmů, to je 62 závodníků. Nejvíce závodníků ale bylo z kategorie HOBBY, která je určená široké sportovní a laické veřejnosti, to znamená těm, kteří nejsou registrovaní v žádných sportovních oddílech a klubech. Hobíci měli celkově v závodu převahu, do závodu jich nastoupilo 454. 

Nejstarší závodník

HEINDENFELDER HEINZ (
69 let)
- TÝM ATSV TERNITZ - Rakousko, kategorie SPORT DVOJICE - NAD 45 - MIX

ZLÁMAL ŠTĚPÁN (67 let) - TÝM OSTOŠEST - ČR, kategorie SPORT ČTVEŘICE - NAD 45 - MUŽI


Nejstarší závodnice

ŠRÁMKOVÁ RENATA (52) - TÝM BETELNÍ CHACHAŘI - ČR, kategorie HOBBY ČTVEŘICE - 31 AŽ 45, MIX

 

Největší počet kol najel Pavol Šimášek z týmu Slovenský Orloj - Stará Bystrica, který sám ujel 84 kol.

Nejrychlejší kolo - MUŽI: Vojta Pospíšilík - TÝM BORCI ZE ŠTATLU - čas: 07:40 min
Nejrychlejší kolo - ŽENY:
Petra Jelínková - inSPORTline - čas: 08:51 min


Servismani z firmy Temspish odstranili po celou dobu závodu závady na více než dvou stovkách bruslí, nejčastěji utahovali a prohazovali kolečka.

Do půlnoci ze závodu odstoupily jen 4 týmy z celkem 215, a to zejména ze zdravotních důvodů.

Záchranáři ošetřili přes stovku závodníků s odřeninami, ke kterým docházelo v rámci pádů v různých částech trati. Ošetřovali také puchýře a namožená kolena a kotníky. Sanitka zasahovala dvakrát, v jednom případě si závodník při pádu vykloubil rameno, po ošetření v nemocnici nastoupil zpět do závodu. Podruhé přijeli pro závodníci s roztrženým obočím, která po ošetření chtěla také nastoupit zpět do závodu, ale zdravotníci jí to nedoporučili. Zajímavé bylo, že jedna ze závodnic dostala astmatických záchvat, pořadatelé okamžitě oslovili závodníky zda u sebe nemají potřebné léky a během několika minut ho doneslo hned pět závodníků.

Předávání štafety, v rámci které v minulých ročnících docházelo ke karambolům bylo letos bezproblémové. Zasloužila se o to tzv."šikana", která zpomalila závodníky před předávací zónou a přispělo k tomu také oplocení, kolem předávací zóny, které zabraňovalo vstupu návštěvníků areálu přehrady do trati. K přechodu z jedné strany na druhou jim sloužil nadchod, který se velmi osvědčil.

Poslední kolo pojali někteří závodníci jako recesi, jeden z borců ho odjel oděn jen do slipů a startovního čísla. Čtyřčlenný tým Libora Uhra „adidas“ ukončil celý závod společně ujetým okruhem v růžových kšiltovkách, tričku a slipech.

Závod dopadl na výbornou.
Závod „adidas 24 hodin kolem Olešné“ pořádá známý horolezec Libor Uher ve spolupráci se statutárním městem Frýdek-Místek. Generálním partnerem závodu je společnost adidas.

Poděkování patří také společnosti Sportplex s.r.o., která poskytla zázemí pro depo, ale i parkoviště pro závodníky, společnosti TS a.s. neboli technickým službám, které se postaraly o úklid tratě před závodem i o dopravní značení, Městské policii Frýdek-Místek, která dohlížela na bezpečnost závodníků i návštěvníků a samozřejmě společnosti adidas.

 

PARTNEŘI


adidas 


Frýdek-Místek

istylelogo


IBS

Nutrend


radegast
tiskarnaklein

Opavanet


apartmany


CAES