Frýdek-Místek       
HLAVNÍ STRÁNKA          VÝSLEDKOVÁ LISTINA          FOTOGALERIE 2013          INFORMAČNÍ SERVIS / MÉDIA 2013
► AKTUALITY     ► PROPOZICE / PRAVIDLA     ► MAPA ZÁVODU     ► POVINNÁ VÝBAVA     ►STRÁNKY ROČNÍKU 2012

VÍTĚZOVÉ 2013

VÍTĚZOVÉ MISTROVSTVÍ ČR V EXTRÉMNÍM 24 HODIN INLINE MARATONU 2013:

 DSC0137


1.SLOVENSKÝ ORLOJ - STARÁ BYSTRICA
Pavol Šimášek, Anton Králik

2.ABT ČESANA ROHOZEC
Karel Jirák, Svatopluk Sladký

3.LUIGINO.CZ
Jan Jelínek, Jan Krejčíř

FOTOGALERIE Z VYHLÁŠENÍ

SPECIÁLNÍ OCENĚNÍ

ABSOLUTNĚ NEJLEPŠÍ
BRUSLAŘ ZÁVODU
NEJHODNOTNĚJŠÍ VÝKON

 DSC0144 

PAVOL ŠIMÁŠEK
SLOVENSKÝ ORLOJ - STARÁ BYSTRICA
UJEL SÁM 91 KOL (409,5 Km)


NEJRYCHLEJŠÍ KOLO
MUŽ / ŽENA

 DSC0130


POSPÍŠILÍK VOJTĚCH
TEMPISH INLINE TEAM MYŠÁCI
7:21 minut

JANOUŠOVÁ TEREZA
BLACK ICE BRNO
8:50 minut

TERMÍN ZÁVODU

22.- 23. 6. 2013

KONTAKT NA ORGANIZAČNÍ
TÝM:

Pořadatel akce
SK K2 o.s.,
Libor Uher
Česká asociace extrémních sportů - ČAES

Vedení závodu

Libor Uher
ŘEDITEL ZÁVODU
registrace@beskydskasedmicka.cz

Klára Maštalířová
HLAVNÍ ROZHODČÍ
klara@beskydskasedmicka.cz


Martina
Filipová
martina@beskydskasedmicka.cz


Tomáš Janeček
grafika, web, technik
tomas@beskydskasedmicka.cz

Registrace závodu 


Kateřina Uhrová 
+420 603 228 228 
registrace@beskydskasedmicka.cz

ADIDAS 24 HODIN KOLEM OLEŠNÉ - PRAVIDLA

 

ADIDAS 24 HODIN KOLEM OLEŠNÉ - INLINE24 - JE 24 HODINOVÝ VYTRVALOSTNÍ INLINE MARATON

Vytrvalostní závod na INLINE BRUSLÍCH, který se koná na 4500m dlouhém okruhu kolem přehrady Olešná u Frýdku - Místku, je určen nejen pro aktivní sportovce, ale především pro aktivní veřejnost, která si chce zkusit co dokáže a zažít neopakovatelnou atmosféru těchto vytrvalostních závodů. Díky trati s technicky rozdílnými úseky a časovému limitu závodu se jedná o ojedinělou akci svého druhu v ČR.

Termín konání závoduje 22.6. - 23.6.2013

Koná se na okruhu kolem přehrady Olešná, který je specifický technicky rozdílnými úseky. Najdete tu stoupání s dlouhým sjezdem, rychlostní rovinky, zatáčky všech poloměrů, technický úsek, který prověří Vaše bruslařské umění a v neposlední řadě krásné vyhlídky na panorama Beskyd, které zvlášť při západu a východu slunce vypadají majestátně.

Cílem závodu je dosažení co možná největšího počtu ujetých okruhů (km) ve stanoveném limitu 24 hodin. 

Všechny týmy si mohou přivézt libovolnou technickou i relaxační podporu, která bude soustředěna v depu závodu. Depo je vystavěno spolu se stanovým městečkem na louce v prostoru startu. 

 

PRAVIDLA ZÁVODU 


ZÁVOD

1a) Inline 24 je eXtrémní sportovní akce, ve které mohou startovat jen osoby starší 15 let a u nezletilých osob je nutné mít souhlas zákonného zástupce.

1b) Závodí se na pevném 4500 m dlouhém okruhu kolem Olešné přehrady. Okruh bude v termínu závodu uzavřen výhradně pro účely závodu. Trasa závodu je vytýčena speciálním značením. Návštěvníci a doprovod mají přístup pouze do depa závodu a odpočinkových zón, podél trati nesmí překročit značení.

1c) Nebezpečné úseky trati budou ztřetelně označeny a osvětleny.

1d) Termín závodu je stanoven na 22.6.- 23.6.2013.

1e) Start hlavního závodu je v sobotu 22.6. 2013 ve 12:00 hod, závod je ukončen po uplynutí 24 hodin, kdy budou vypnuty časové brány.

1f) Po uplynutí stanoveného limitu bude do výsledků počítán pouze poslední platný průjezd měřícím zařízením.

1g) Měření probíhá pomocí měřících čipů, každý závodník má svůj ID čip (2 čipy na dvoučlenný team, 4 čipy na čtyřčlenný), který nesmí po dobu závodu sundat a nesmí být předán jinému závodníkovi.

1h) Jestliže bude závodník absolvovat okruh bez ID čipu, nebude tento okruh uznán.

1i) Snímání čipů probíhá průjezdem přes snímací zařízení v prostoru startu, kde budou dvě brány (START OKRUHU - KONEC OKRUHU), mezi těmito bránami bude vytvořen prostor pro předání štafety.

1j) Člen týmu, který je na trati a neodpočívá v depu, nesmí využít jakoukoliv pomoc v postupu. Je odkázán pouze na své vlastní fyzické a psychické síly. Jakákoliv cizí pomoc na trase znamená diskvalifikaci celého týmu.

1k) Všichni závodníci v týmu musí mít na svrchní vrstvě oblečení po celou dobu závodu, na trati i v depu, viditelně umístěné startovní číslo a každý závodník musí mít nepoškozený identifikační pásek na ruce, který sundává až po vyhlášení vítězů a vylosování tomboly. 

1l) Během závodu je z bezpečnostních důvodů zakázáno používání běžeckých holí.

1m) Závod se jede za každého počasí. Pořadatel si vyhrazuje závod přerušit nebo úplně ukončit v případě, že by podmínky na trati znamenaly pro závodní teamy bezpečností riziko. 

1n) V případě, že bude závod ukončen před vypršením 24 hodinového limitu, budou výsledky zpracovány podle posledních záznamů z kontrol na trati.

1o)  Rychlost pohybu, strategii odpočinku, jídlo a spánek si volí členové týmu sami podle aktuální fyzické a psychické situace!!


TEAMY


2a) Tým je dvojice nebo čtveřice závodníků libovolně složena z pohlaví a věku.

2b) V jednu chvíli může být na trati pouze jeden z členů týmu.

2c) Střídání členů týmu je zcela ve strategii týmu. Není stanoven žádný limit, maximální počet kol nebo doba, po kterou může být závodník bez vystřídání na trati.

2d) V depu mohou odpočívat všichni závodníci týmu, technická a relaxační podpora není nijak omezena (maséři, mechanici apod.).

2e) Každý závodník má právo na bezplatný nocleh a úschovnu zavazadel v depu závodu (karimatka, spacák, náhradní oblečení).

2f) Do závodu smí nastoupit pouze závodníci registrováni na oficiálních stránkách závodu inline24.cz, kteří mají řádně zaplacené startovné, jsou označeni identifikátory závodu inline24 (ID náramek, startovní číslo na svrchním oděvu - vždy viditelné).

2g) Do závodu smí nastoupit pouze závodníci, kteří splňují bez výhrady pravidla závodu, jsou v dobrém zdravotním stavu, nejsou pod vlivem alkoholu, drog a jiných omamných látek (pořadatel si vyhrazuje právo nepustit na start nebo zastavit v závodě každého závodníka, který bude vykazovat přílišné známky únavy či vyčerpání a kde bude hrozit zásadním způsobem ohrožení jeho zdraví).

2h) Do občerstvovací stanice má přístup jen ten závodník, který není zrovna na trati a odpočívá v depu. Do občerstvovací stanice je zakázán vstup v bruslích. Pokud budou odpočívat oba závodníci z teamu, mohou jít na občerstvovací stanici, ale bez bruslí.

KATEGORIE

3a) Jsou vypsány tři základní kategorie:

SPORT - DVOJICE - OTEVŘENÉ MEZINÁRODNÍ MISTROVSTVÍ ČR V EXTRÉMNÍM 24 HODIN INLINE MARATONU Vyhrát a získat titul může i závodník ze zahraničí.
SPORT - ČTVEŘICE (povinná kategorie v případě, že aspoň jeden z teamu je registrovaný sportovec)
HOBBY - DVOJICE 
HOBBY - ČTVEŘICE

3b) Kategorie SPORT je naprosto volná, určena všem lidem. Je povinná pouze pro registrované sportovce v klubech a svazech vedenými pod ČSTV jako je Adventure Race, MTB, Cyklistika, Triatlon, Orientační Běh, Atletika, Gymnastika, Plavání, Hokej, Fotbal, Ragby, Florbal, Házená, Košíková, Veslovaní, Kulturistika a jiné.

3c) Kategorie HOBBY je zákázána registrovaným sportovcům, je určena široké sportovní a laické veřejnosti bez registrace v oddílech. Tato kategorie není řazena pod OTEVŘENÉ MEZINÁRODNÍ MISTROVSTVÍ ČR V EXTRÉMNÍM 24 HODIN INLINE MARATONU stejně jako kategorie SPORT - ČTVEŘICE.

3d) Týmy si samy a čestně zvolí svou věkovou, pohlavní a výkonnostní kategorii.

3e) Po startu závodu není možné provést jakékoliv změny v registraci a není možný přesun z kategorie hobby do sportu a obráceně.

3f) Věkové kategorie týmů ve SPORTU i HOBBY jsou:
do 30 let , 31 - 45 let , 46 - více let.

3g) Týmy se řadí do své věkové kategorie podle nejstaršího člena v týmu s datumem narození k datumu startu přesně.

3h) Kategorie jsou dále členěny podle pohlaví a to: muži, ženy, mix.


REGISTRACE DO ZÁVODU, STARTOVNÉ

4a) Registrace v období 3.1.2013 až 31.5.2013 (první vlna s tričkem) stojí 490 Kč.

Lhůta pro zaplacení startovného v daném období je přesně 30 dní. Pokud se do této doby platba s žádostí o registraci nespáruje, tým se automaticky smaže z databáze a je nutno vyplnit formulář znovu, kdy opět běží lhůta 1 měsíce. 
(Když najedete myší na název týmu, objeví se přesné datum a čas žádosti o registraci, od které běží daná lhůta pro zaplacení.)

V první vlně registrace mohou toto udělat váhavci a spekulanti celkem 2x.

4b) Registrace se stává platnou až v okamžiku zaplacení startovného, kdy se spáruje variabilní symbol platby s rodným číslem kapitána týmu. (V seznamu registrací pole týmu svítí zeleně a v poslední buňce je zobrazeno ANO)

4c) Registrace v období 1.6.2013 až 16.6.2013 (druhá vlna bez trička) stojí 590 Kč.

Lhůta pro zaplacení startovného v druhém období je přesně 5 dnů. Pokud se do této doby platba s žádostí o registraci nespáruje, tým se automaticky smaže z databáze. 
(Když najedete myší na název týmu, objeví se přesné datum a čas žádosti o registraci, od které běží daná lhůta pro zaplacení.)

Registrace v den závodu stojí 690 Kč, A MŮŽE BÝT PROVEDENA NEJPOZDĚJI 2 HODINY PŘED ZÁVODEM. 

4d) Zaplacené startovné se nevrací, dá se pouze směnit, prodat či převést na jiný tým.

4e) Registrace probíhá výhradně přes internetový registrační formulář na stránce závodu - www.inline24.cz a nebo případně v den závodu.

4f) V ceně startovného závodu inline24 je:

- startovní číslo
- poplatek za závod
- sociální zařízení
- sprchy v zázemí Sportplexu
- občerstvení a pitný režim během celého závodu (müsli, ovoce, banány, melouny, pitný režim)
- zdarma ubytování v campu ve vlastním stanu
- polévka zdarma (teplé jídlo)

ZMĚNY V REGISTRACÍCH!

V termínu od 1.4.2013 do 16.6.2013 budou mít všechny registrované týmy, které mají uhrazeno startovné, možnost měnit složení svého týmu. Tyto změny budou prováděny samoobslužně pomocí speciálních formulářů na internetových stránkách závodu. 

Jedná se o změny typu:
a) chci změnit druhého, třetího nebo čtvrtého člena v týmu
b) chci přidat třetího a čtvrtého člena do týmu a změnit tým na čtyřčlenný (vygeneruje se e-mail s požadavkem na doplatek startovného)
c) chci smazat třetího a čtvrtého člena z týmu a změnit tým na dvoučlenný
d) chci přeřadit tým do jiné kategorie

Všechny změny může provádět pouze kapitán týmu, na jehož variabilní symbol byla provedena platba (kontrola rodného čísla kapitána týmu).

V případě, že se bude měnit kapitán týmu, je tuto změnu nutno řešit s pořadateli na kontaktním e-mailu Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , stejně jako případné nestandardní situace.

V případě prodeje týmu (registrace v závodě), nový (kupující) tým vytvoří novou registraci. Po obdržení žádosti o platbu startovného musí spolu s kapitánem prodávaného týmu kontaktovat pořadatele na Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript a po ověření a provedení přepárování platby se prodávaný tým zruší. V případě, že již bude registrace uzavřena a nebude k dispozici registrační formulář, celý proces prodeje se řeší s pořadateli na uvedeném e-mailu. 

V TERMÍNU OD 16.6.2013 DO STARTU ZÁVODU JSOU VEŠKERÉ ZMĚNY V REGISTRACÍCH PROVEDENY POUZE PO UHRAZENÍ ADMINISTRAČNÍHO POPLATKU 100,- Kč. Poplatek se bude hradit při akreditaci do závodu hotově.
Zdůvodnění je prosté. Od 16.6.2013 probíhá finální příprava startu závodu. Jsou generována startovní čísla, tiskne se dokumentace, karty, účastnické listy, balí se tašky pro závodníky, identifikační pásky, čipy apod. 

Kapitáni týmů tak mají dostatek času si promyslet složení svého týmu a případně na to reagovat.  


POVINNÁ VÝBAVA 

Povinná výbava je určena pro zajištění bezpečnosti závodníků. Jedná se o extrémní závod, kde se budou projevovat stavy jako vyčerpání, únava, ztráta soustředění, fyzické vyčerpání. Vzhledem k tomu, že se polovina závodu jede v nočních hodinách, bude třeba si na cestu svítit a během celého závodu nelze opomenout riziko zranění. 

Po zkušenostech ze závodů Beskydská sedmička a 24 hodin na Lysé hoře, kde absence povinné výbavy měla za následek situace, ve kterých musely zasahovat záchranné složky, BUDE POVINNÁ VÝBAVA PŘÍSNĚ KONTROLOVÁNA A ZÁVODNÍK NEBUDE BEZ NÍ DO ZÁVODU PUŠTĚN. 

Kontrola povinné výbavy bude prováděna při registraci a také během závodu. Závodník, který bude v závodu přistižen bez povinné výbavy bude diskvalifikován a s ním celý jeho tým.

JEDNÁ SE O VAŠI BEZPEČNOST - PROSÍME - RESPEKTUJTE TO A MĚJTE VŽDY POVINNOU VÝBAVU PŘI SOBĚ!

POVINNÁ VÝBAVA PRO ZÁVOD INLINE 24
Přilba - cyklistická nebo horolezecká s pevným uchycením. UPEVNĚNÍ PŘILBY BUDE KONTROLOVÁNO
Funkční čelovka (JE PŘÍSNĚ ZAKÁZÁNO POUŽITÍ RUČNÍCH SVÍTILEN)
Cyklo-blikačka červené barvy (pro jízdu v noci, za stížených podmínek např. ranní mlha apod) - cyklo-blikačka musí být umístěna tak, aby Vás závodník, který bude za Vámi zřetelně viděl.
  

DOPORUČENÁ VÝBAVA
Chrániče loktů, kolen 
Rukavice

5a) PROTESTY - Protesty se podávají za poplatek 200 Kč hlavnímu rozhodčímu. Poplatek je při uznání protestu vrácen.
5b) Lhůta pro oficiální podání protestu je do 10 minut po zkončení závodu
5c) Lhůta pro vyjádření k protestu je 1 hodina od podání 


VE VŠEM OSTATNÍM VÝŠE NEUVEDENÉM SE ŘÍDÍ ZÁVOD PODLE PRAVIDEL ČAES

 

 

PARTNEŘI
 

adidas


Frýdek-Místek


IBS


www.rajpneu.cz

 

 

NutrendI styleradegast

 SK Valašské království

Opavanet


 

  
Author
 


Sportovní medicína


CAES

cokolada