Frýdek-Místek            www.rajpneu.cz
M ČR V EXTRÉMNÍM 24 HODINOVÉM INLINE MARATONU DVOJIC
VYTRVALOSTNÍ INLINE ŠTAFETA VÍCEČLENNÝCH TEAMŮ
 

VÍTĚZOVÉ MISTROVSTVÍ ČR V EXTRÉMNÍM 24 HODIN INLINE MARATONU 2012:

 DSC0296

1.ADIDAS TERREX HAPPY FEET
Libor Uher, Dominik Uher

2.NOČNÍ STŘELY
Filip Řeha, David Řeha

3.INTERSPORT ŽILINA
Anton Králik, Pavol Šimášek


FOTOGALERIE Z VYHLÁŠENÍ ZDE

 

REPORTÁŽ TV POLAR

REPORTÁŽ ČT1

 

KONTAKT NA ORGANIZAČNÍ
TÝM:

Pořadatel akce
SK K2 o.s.,
Libor Uher
Česká asociace extrémních sportů - ČAES

Vedení závodu

Libor Uher
ŘEDITEL ZÁVODU
registrace@beskydskasedmicka.cz

Klára Maštalířová
HLAVNÍ ROZHODČÍ
klara@beskydskasedmicka.cz


Martina
Filipová
martina@beskydskasedmicka.cz


Tomáš Janeček
grafika, web, technik
tomas@beskydskasedmicka.cz

Registrace závodu 


Kateřina Uhrová 
+420 603 228 228 
registrace@beskydskasedmicka.cz

ADIDAS TERREX INLINE 24 - PRAVIDLA / PROPOZICE ZÁVODU

 

ADIDAS TERREX INLINE 24 JE 24 HODINOVÝ VYTRVALOSTNÍ INLINE MARATON

 

Koná se na okruhu kolem přehrady Olešná, který je specifický technicky rozdílnými úseky. Najdete tu stoupání s dlouhým sjezdem, rychlostní rovinky, zatáčky všech poloměrů, technický úsek, který prověří Vaše bruslařské umění a v neposlední řadě krásné vyhlídky na panorama Beskyd, které zvlášť při západu a východu slunce vypadají majestátně.

 

Závod je určen nejen pro aktivní sportovce, ale především pro aktivní veřejnost, která  si chce zkusit co dokáže, zažít neopakovatelnou atmosféru vytrvalostních závodů.

 

Cílem závodu je dosažení co možná největšího počtu ujetých okruhů (km) ve stanoveném limitu 24 hodin. 

 

Všechny týmy si mohou přivést libovolnou technickou i relaxační podporu, která bude soustředěna v depu závodu. Depo je vystavěno spolu se stanovým městečkem na louce v prostoru startu. 

 

Součástí závodního víkendu jsou i doprovodné akce pro  návštěvníky a diváky. 


PRAVIDLA ZÁVODU 


ZÁVOD

1a) Inline 24 je eXtrémní sportovní akce, ve které mohou startovat jen osoby starší 15 let a u nezletilých osob je nutné mít souhlas zákonného zástupce.

1b) Závodí se na pevném 4500 m dlouhém okruhu kolem Olešné přehrady. Okruh bude v termínu závodu uzavřen výhradně pro účely závodu. Trasa závodu je vytýčena speciálním značením. Návštěvníci a doprovod mají přístup pouze do depa závodu a odpočinkových zón, podél trati nesmí překročit značení.

1c) Nebezpečné úseky trati budou ztřetelně označeny a osvětleny.

1d) Termín závodu je stanoven na 23.6.-24.6.2012.

1e) Start hlavního závodu je v sobotu 23.6. 2012 v 12:00 hod, závod je ukončen po uplynutí 24 hodin, kdy budou vypnuty časové brány.

1f) Po uplynutí stanoveného limitu bude do výsledků počítán pouze poslední platný průjezd měřícím zařízením.

1g) Měření probíhá pomocí měřících čipů, každý závodník má svůj ID čip (2 čipy na dvoučlenný team, 4 čipy na čtyřčlenný), který nesmí po dobu závodu sundat a nesmí být předán jinému závodníkovi.

1h) Jestliže bude závodník absolvovat okruh bez ID čipu, nebude tento okruh uznán.

1i) Snímání čipů probíhá průjezdem přes snímací zařízení v prostoru startu, kde budou dvě brány (START OKRUHU - KONEC OKRUHU), mezi těmito bránami bude vytvořen prostor pro předání štafety.

1j) Člen týmu, který je na trati a neodpočívá v depu, nesmí využít jakoukoliv pomoc v postupu. Je odkázán pouze na své vlastní fyzické a psychické síly. Jakákoliv cizí pomoc na trase znamená diskvalifikaci celého týmu.

1k) Všichni závodníci v týmu musí mít na svrchní vrstvě oblečení po celou dobu závodu, na trati i v depu, viditelně umístěné startovní číslo a každý závodník musí mít nepoškozený identifikační pásek na ruce, který sundává až po vyhlášení vítězů a vylosování tomboly. 

1l) Během závodu je z bezpečnostních důvodů zakázáno používání běžeckých holí.

1m) Závod se jede za každého počasí. Pořadatel si vyhrazuje závod přerušit nebo úplně ukončit v případě, že by podmínky na trati znamenaly pro závodní teamy bezpečností riziko. 

1n) V případě, že bude závod ukončen před vypršením 24 hodinového limitu, budou výsledky zpracovány podle posledních záznamů z kontrol na trati.

1o)  Rychlost pohybu, strategii odpočinku, jídlo a spánek si volí členové týmu sami podle aktuální fyzické a psychické situace!!


TEAMY


2a) Tým je dvojice nebo čtveřice závodníků libovolně složena z pohlaví a věku.

2b) V jednu chvíli může být na trati pouze jeden z členů týmu.

2c) Střídání členů týmu je zcela ve strategii týmu. Není stanoven žádný limit, maximální počet kol nebo doba, po kterou může být závodník bez vystřídání na trati.

2d) V depu mohou odpočívat všichni závodníci týmu, technická a relaxační podpora není nijak omezena (maséři, mechanici apod.).

2e) Každý závodník má právo na bezplatný nocleh a úschovnu zavazadel v depu závodu (karimatka, spacák, náhradní oblečení).

2f) Do závodu smí nastoupit pouze závodníci registrováni na oficiálních stránkách závodu inline24.cz, kteří mají řádně zaplacené startovné, jsou označeni identifikátory závodu inline24 (ID náramek, startovní číslo na svrchním oděvu - vždy viditelné).

2g) Do závodu smí nastoupit pouze závodníci, kteří splňují bez výhrady pravidla závodu, jsou v dobrém zdravotním stavu, nejsou pod vlivem alkoholu, drog a jiných omamných látek (pořadatel si vyhrazuje právo nepustit na start nebo zastavit v závodě každého závodníka, který bude vykazovat přílišné známky únavy či vyčerpání a kde bude hrozit zásadním způsobem ohrožení jeho zdraví).

2h) Do občerstvovací stanice má přístup jen ten závodník, který není zrovna na trati a odpočívá v depu. Do občerstvovací stanice je zakázán vstup v bruslích. Pokud budou odpočívat oba závodníci z teamu, mohou jít na občerstvovací stanici, ale bez bruslí.

KATEGORIE

3a) Jsou vypsány tři základní kategorie:

SPORT - DVOJICE - MISTROVSTVÍ ČR V EXTRÉMNÍM 24 HODIN INLINE MARATONU 
SPORT - ČTVEŘICE (povinná kategorie v případě, že aspoň jeden z teamu je registrovaný sportovec)
HOBBY - DVOJICE 
HOBBY - ČTVEŘICE

3b) Kategorie SPORT je naprosto volná, určena všem lidem. Je povinná pouze pro registrované sportovce v klubech a svazech vedenými pod ČSTV jako je Adventure Race, MTB, Cyklistika, Triatlon, Orientační Běh, Atletika, Gymnastika, Plavání, Hokej, Fotbal, Ragby, Florbal, Házená, Košíková, Veslovaní, Kulturistika a jiné.

3c) Kategorie HOBBY je zákázána registrovaným sportovcům, je určena široké sportovní a laické veřejnosti bez registrace v oddílech. Tato kategorie není řazena pod MISTROVSTVÍ ČR V EXTRÉMNÍM 24 HODIN INLINE MARATONU stejně jako kategorie SPORT - ČTVEŘICE.

3d) Týmy si samy a čestně zvolí svou věkovou, pohlavní a výkonnostní kategorii.

3e) Po startu závodu není možné provést jakékoliv změny v registraci a není možný přesun z kategorie hobby do sportu a obráceně.

3f) Věkové kategorie týmů ve SPORTU i HOBBY jsou:
do 30 let , 31 - 45 let , 46 - více let 

3g) Týmy se řadí do své věkové kategorie podle nejstaršího člena v týmu s datumem narození k datumu startu přesně.

3h) Kategorie jsou dále členěny podle pohlaví a to: muži, ženy, mix.


REGISTRACE DO ZÁVODU, STARTOVNÉ

4a) Registrace v období 10.4.2012 až 31.5.2012 (první vlna s tričkem) stojí 490 kč.

4b) Registrace se stává platnou až v okamžiku zaplacení startovného, kdy se spáruje variabilní symbol platby s rodným číslem kapitána týmu. (V seznamu registrací pole týmu svítí zeleně a v poslední buňce je zobrazeno ANO)

4c) Registrace v období 1.6.2012 až 15.6.2012 (druhá vlna bez trička) stojí 590 kč. Registrace v den závodu stojí 690 kč.

4d) Zaplacené startovné se nevrací, dá se pouze směnit, prodat či převést na jiný tým.

4e) Registrace probíhá výhradně přes internetový registrační formulář na stránce závodu - www.inline24.cz a nebo případně v den závodu.

4f) V ceně startovného závodu inline24 je:

- startovní číslo
- poplatek za závod
- sociální zařízení
- sprchy v zázemí Sportplexu
- občerstvení a pitný režim během celého závodu (müsli, ovoce, banány, melouny, pitný režim)
- zdarma ubytování v campu ve vlastním stanu
- polévka zdarma (teplé jídlo)

POVINNÁ VÝBAVA 

Přilba - cyklistická nebo horolezecká s pevným uchycením. UPEVNĚNÍ PŘILBY BUDE KONTROLOVÁNO
Funkční čelovka (JE PŘÍSNĚ ZAKÁZÁNO POUŽITÍ RUČNÍCH SVÍTILEN)
Cyklo-blikačka červené barvy (pro jízdu v noci, za stížených podmínek např. ranní mlha apod) - cyklo-blikačka musí být umístěna tak, aby Vás závodník, který bude za Vámi zřetelně viděl.
Mobilní telefon - funkční a nabitý - trať závodu měří 4500m. I když budou všechny nebezpečnější úseky zajištěny, může se stát, že zakopnete, v rychlosti spadnete a zraníte se tak, že se nedopravíte do prostoru depa (zlomeniny, otřesy apod). Situace může vyžadovat rychlý zásah zdravotní služby, která je přítomna v rámci závodu.  

DOPORUČENÁ VÝBAVA
 
Chrániče loktů, kolen 
Rukavice 


5a) PROTESTY - Protesty se podávají za poplatek 200 Kč hlavnímu rozhodčímu. Poplatek je při uznání protestu vrácen.
5b) Lhůta pro oficiální podání protestu je do 10 minut po zkončení závodu
5c) Lhůta pro vyjádření k protestu je 1 hodina od podání 


VE VŠEM OSTATNÍM VÝŠE NEUVEDENÉM SE ŘÍDÍ ZÁVOD PODLE PRAVIDEL ČAES

 

 

 

PARTNEŘI
 

adidas


Frýdek-Místek


IBS


www.rajpneu.cz

 

 

NutrendI styleradegast

 SK Valašské království

Opavanet


 

  
Author
 


Sportovní medicína


CAES

cokolada