Frýdek-Místek            www.rajpneu.cz
M ČR V EXTRÉMNÍM 24 HODINOVÉM INLINE MARATONU DVOJIC
VYTRVALOSTNÍ INLINE ŠTAFETA VÍCEČLENNÝCH TEAMŮ
 

VÍTĚZOVÉ MISTROVSTVÍ ČR V EXTRÉMNÍM 24 HODIN INLINE MARATONU 2012:

 DSC0296

1.ADIDAS TERREX HAPPY FEET
Libor Uher, Dominik Uher

2.NOČNÍ STŘELY
Filip Řeha, David Řeha

3.INTERSPORT ŽILINA
Anton Králik, Pavol Šimášek


FOTOGALERIE Z VYHLÁŠENÍ ZDE

 

REPORTÁŽ TV POLAR

REPORTÁŽ ČT1

 

KONTAKT NA ORGANIZAČNÍ
TÝM:

Pořadatel akce
SK K2 o.s.,
Libor Uher
Česká asociace extrémních sportů - ČAES

Vedení závodu

Libor Uher
ŘEDITEL ZÁVODU
registrace@beskydskasedmicka.cz

Klára Maštalířová
HLAVNÍ ROZHODČÍ
klara@beskydskasedmicka.cz


Martina
Filipová
martina@beskydskasedmicka.cz


Tomáš Janeček
grafika, web, technik
tomas@beskydskasedmicka.cz

Registrace závodu 


Kateřina Uhrová 
+420 603 228 228 
registrace@beskydskasedmicka.cz

ZÁVOD JE V PLNÉM PROUDU

Závod je v plném proudu

Startu závodu předcházela silná bouřka, která v 7 hodin udělala vrásky pořadatelům.  Depem protékaly proudy vody, které se valily i přes závodní trať. Všude se tvořilo bláto. Zhruba po hodině přestalo pršet, operativně se ve stanech v depu pokládaly rohože, došlo také ke komplikaci s kanalizací, takže zde zasahovali i pracovníci kanalizace, kteří museli urychleně pročistit kanály u restaurace U Toma a trasa se musela znovu vyčistit.  Vše se včas zvládlo a v pravé poledne se už startovalo za slunečného počasí.

 DSC0002 

Celkově se do závodu registrovalo 584 závodníků, to je o 418 více než loni. O titul MISTROVSTVÍ ČR V EXTRÉMNÍM 24 HODIN INLINE MARATONU bojuje 29 týmů, to je 58 závodníků. Nejvíce závodníků je registrováno v kategorii HOBBY, která je určená široké sportovní a laické veřejnosti, to znamená těm, kteří nejsou registrovaní v žádných sportovních oddílech a klubech. Hobíci mají celkově v závodu převahu, registrovalo se jich 366. Je vidět, že extrémní závod si chce vyzkoušet opravdu spousta příznivců in-linů, a to nás opravdu těší.

 DSC0104 

Startovalo se stejně jako v loňském roce, závodníci museli mít vyzuté brusle, po startovním výstřelu je co nejrychleji obuli a vyrazili na trať dlouhou 4,5 km. Volili různé strategie, někteří se střídali už po prvním kole, někteří se střídají po dvou kolech, ale s přibývajícími hodinami a ubýváním sil se strategie jistě bude měnit.

Účast v závodu je třikrát vyšší než v loňském roce, na trati je tedy i více závodníků. V předávací zóně, kde si závodníci předávají štafetu a také při předjíždění již došlo k několika menším karambolům, naštěstí se jednalo jen o odřeniny. Jedna závodní dvojice musela ze závodu odstoupit, a to kvůli zdravotním komplikacím jednoho z členů týmu, který  měl problémy se srdečním rytmem a zdravotníci mu nedoporučili pokračovat v závodu. .

Výsledky jsou průběžně zveřejňovány na webových stránkách 

Ve fotogalerii jsou také fotky ze závodu.

V 18:00 hodin je ze sportovních dvojic, které bojují o mistrovský titul nejlepší tým Slovenský Orloj z Bánské Bystrice, který má v nohách 40 kol, což je 180 km.

Sport čtveřice – nejlepší je tým WinJAy ISC Praha – 42 kol, tj. 189 km.

Hobby dvojice – nejlepší tým Křen a Křenek z Frýdku-Místku – 36 kol, tj. 162 km

Hobby čtveřice – nejlepší tým Crazy Four z Prahy – 35 kol, tj. 157,5 km

Atmosféra je skvělá. Návštěvníci přehrady jsou ukáznění, při přecházení trati jsou velice obezřetní, nevstupují zbytečně do trati, kde se závodníci pohybují opravdu vysokou rychlostí. Počasí se zatím drží, je sice zataženo, občas zahřmí, ale neprší. Věříme, že to tak zůstane až do konce závodu, tedy do neděle 12 hodin.

 

PARTNEŘI
 

adidas


Frýdek-Místek


IBS


www.rajpneu.cz

 

 

NutrendI styleradegast

 SK Valašské království

Opavanet


 

  
Author
 


Sportovní medicína


CAES

cokolada